Sponsors

vuurwerk verbod

Vuurwerk afsteken op ons sportpark is verboden!

Het bestuur van DCV wil de supporters er nogmaals op attenderen dat het afsteken van vuurwerk NIET is toegestaan. Niet bij voetbalactiviteiten (en nergens niet).

Alleen bij een mogelijk kampioenschap kan dit vooraf overlegd worden met het bestuur en de scheidsrechter; bij alle andere activiteiten is dit ten strengste verboden.

Zie hieronder het artikel dat onlangs door de KNVB aan de clubs is verzonden. Mochten er supporters zijn die zich niet houden aan deze afspraken dan zal het bestuur passende maatregelen nemen en eventuele schades en boetes op de supporters gaan verhalen.

Laten we er voor gaan zorgen dat dit niet nodig is!

Het Bestuur.


Is het toegestaan om vuurwerk af te steken bij wedstrijden?

Het is verboden om voor, tijdens en na de wedstrijd vuurwerk af te steken. Het is onderdeel van de ordemaatregelen en is te vinden in het Handboek competitiezaken amateurvoetbal, hoofdstuk 1.3 artikel 12.Onder vuurwerk wordt verstaan: alle producten, bestemd voor vermakelijkheidsdoeleinden, die met een ontstekingsmiddel, tot ontbranding kunnen worden gebracht. Ook fakkels en rookpotten vallen onder de noemer vuurwerk.

De vereniging stelt alles in het werk om te voorkomen dat er vuurwerk wordt afgestoken voor, tijdens en na de wedstrijd. De thuisspelende vereniging maakt daarvoor voorafgaand aan de wedstrijd aan de supporters (bezoekers) duidelijk kenbaar dat het verboden is om vuurwerk af te steken. Indien er toch sprake is van het afsteken van vuurwerk, dan wordt hiervan aangifte gedaan bij de aanklager.

Zowel de thuisspelende als de bezoekende vereniging kan in staat van beschuldiging worden gesteld. De door de vereniging aangestelde scheidsrechtersbegeleider stelt het arbitrale trio op de hoogte van de door de vereniging genomen maatregelen ter voorkoming van het afsteken van vuurwerk.

De scheidsrechter mag geen toestemming verlenen voor het afsteken van vuurwerk. Afwijkingen van voorgaande zijn alleen mogelijk, wanneer schriftelijke ontheffing is verleend door de gemeentelijke of provinciale overheid. De vereniging is verantwoordelijk voor het aanvragen van een ontheffing en maakt hiervan van te voren schriftelijk melding bij de KNVB.

Info: KNVB

Delen

voeg je eigen gadgets toe aan deze pagina!